Niezachowanie bezpiecznej odległości przyczyną wypadku drogowego

fot. KPP w Zwoleniu
Wczoraj ok godz. 12:30 na drodze krajowej K -12 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Jeden z kierujących trafił do szpitala.
REKLAMA

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku w miejscowości Janów. Na miejsce pojechali policjanci zwoleńskiej drogówki oraz służby ratunkowe. Według ustaleń policjantów 32-letni kierujący mercedesem-benz najechał na tył mercedesa- benz atos, którego kierujący wykonywał manewr skrętu w prawo na przydrożny parking. Uderzenie było tak duże, że pojazd mercedes- atos przewrócił się do rowu.

W wyniku zdarzenia 32 -letni mieszkaniec pow. wieruszowskiego został zabrany do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniósł ona poważnych obrażeń ciała.

Z uwagi na potrzebę wykonania czynności procesowych na miejscu zdarzenia droga była całkowicie zablokowana następnie odbywał się ruch wahadłowy.

Ostrzegamy! niezachowanie bezpiecznego odstępu od pojazdów jadących przed nami stanowi jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy! kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

sierż.szt. Katarzyna Słyk

pogoda Zwoleń