Dzielnicowy ustalił i zatrzymał włamywacza

zdjęcie: Dzielnicowy ustalił i zatrzymał włamywacza / pixabay/2338259
Intensywna i skuteczna praca dzielnicowego ze zwoleńskiej komendy w terenie, zaowocowała ustaleniem osoby podejrzanej o kradzież z włamaniem i uszkodzenia mienia. Policjant szybko zatrzymał 48-latka. Mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego oraz uszkodzenia mienia.
REKLAMA

W dniu 1 maja br. dyżurny zwoleńskiej komendy otrzymał informację o włamaniu do domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości w gminie Zwoleń. Natychmiast po zgłoszeniu, do działań wykrywaczach przystąpił dzielnicowy danego rejonu, który wytypował i zatrzymał sprawcę. Jak się okazało tych czynów dokonał mieszkaniec okolicznej wsi. Zatrzymany 48-latek, już podczas rozmowy z policjantem przyznał się do włamania, zabrania różnych przedmiotów z budynku oraz uszkodzenia mienia. Pokrzywdzona oszacowała straty na blisko 3 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem za, które grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz uszkodzenia mienia zagrożone karą do lat 5 do których się przyznał. Teraz jego dalszym losie zadecyduje sąd.

mł.asp. Katarzyna Słyk

pogoda Zwoleń